Bisiklet oyunları
Bisiklet erkek çocukların en çok ilgilendikleri araçların başında gelmektedir. Bisikletler motorlara benzediği için bir çok çocuk bisiklet sürerken bisiklet sesleri çıkarmakta ve yalnızca bisikletlerde yapılacak artistik hareketleri yapmayı denemektedirler. Bunların arasında bisikletin önünü kaldırma, patinaj çektirme ve tekerleri kazıttırma gibi artistik hareketler yer almaktadır. Bunları yapan çocukların büyük bir geneli olağanüstü bisiklet oyunları oynamış çocuklardır. Peki, ama neden bu oyunlar çocukları çok etkiliyor? Şimdi bunu anlatmaya çalışacağız.
Heyecanlı bisiklet oyunları çocukların benliğinde büyük bir yer edinir. Çünkü bu oyunlarda artistik hareketler yapmaktasınız. Bisikletin önünü kaldırma, havada taklalar atma, bisikletin üstünde ellerini bırakma gibi. Çocuklar bu hareketleri büyük bir hayranlık içinde bakarlar. Çünkü yaşları küçük olduğu için bunları mucize olarak görürler. bisiklet oyunlarının gerçekçi olması ve seslerinin de son derece kaliteli olması bunu etkileyen bir diğer unsurdur. Yeni bisiklet oyunları ise 3d oldukları için çocuklara aynı gerçek gibi gelmektedir. Bu yüzden çocuklar dışarıda bu hareketleri yapmayı denerler. Saydıklarımız arasında zararsız olanlar ve zararlı olan hareketler de vardır. Bunların arasında havada taklalar atma en riskli hareketler arasındadır. Çocukların bu hareketleri dışarıda yapmamaları önerilir. Çünkü başlarına bir kaza gelebilir.
Bu oyunları sadece kolayoyun.com adresinde oynamaları önerilen çocuklar, bu oyunlarda gördüklerini dışarıda yapmamaları konusunda uyarılmalılardır. Burada da en büyük iş yine anne ve babalara düşmektedir. Dışarıda çocuklarının ne yaptıklarını gözlemlemelilerdir. Aynı zamanda da bilgisayarın başında ne tür tren oyunları oynadıklarını dikkatle izlemelidirler.